"Kırsal Turizm" Hakkında Seminer Verildi!

Akhisar Genç İşadamları Derneği tarafından Akhisar’a davet edilen TEMA Vakfı Manisa İl Temsilcisi Nedim Zurnacı, “Kırsal Turizm” konulu seminer verdi.

Akhisar’da kırsal turizme ağırlık vermek isteyen Akhisar Tema temsilcisi Mustafa Ali Irmak, Celal Bayar Üniversitesi Akhisar Meslek Yüksekokulu Yrd. Doç. Dr. Seval Çetin, Engelliler için çalışan Emine Özçubukçu, Dr. Ahmet Özkamalı,Orman İşletme Müdürü Ali Osman Başlı, Akhisar Genç İşadamları Derneği Genel Koordinatörü Sema Çolakoğlu, Akhisarpress temsilcisi Hakan Kesiciler ile gerçekleşen seminerde, Avrupa Birliği destekli projeler ve gerçekleştirilmiş proje örnekleri hakkında sunum yapıldı.

Nedim Zurnacı, Avrupa’da kırsal turizmin yaygın olarak kullanıldığını, hibe sistemi ile Akhisar’da da bu tarz projeler uygulanarak şehrin ekonomik ve kültürel değerlerinin ön plana çıkabileceğini anlattı.

Sunum sonrasında katılımcıların sorularını yanıtlayan Nedim Zurnacı, Akhisar’da kırsal turizmi yaygınlaştıracak projelere Avrupa Birliği fonlarının destek verebileceğini belirtti. Seminer sonunda katılımcılar Akhisar’da kırsal turizmin uygulanabileceği pilot bölgelerin tespiti için ileriki bir tarihte buluşma kararı verdi.

Derneğimizden Haberler

İletişim ve Şipariş: 0533 577 07 20

Derneğimizden Haberler